Results for Maximum Adventure Series - Royal National Park - 26-May-2018 - Provisional

Course Results

Novice

F

Pos No. Name Team Category Time Behind Kayak Run 1 Bike Run 2 Penalty
1st 115 LEVITATE LADIES Natasha Pye , Renee George F 02:00:07   00:28:27 1st 00:27:14 1st 00:50:17 2nd 00:14:09 1st  
2nd 119 YETI GIRLS Bronwyn Staples , Brooke Ayling F 02:04:53 +00:04:46 00:30:23 3rd 00:32:51 2nd 00:44:40 1st 00:16:59 5th  
3rd 118 SPRING CHICKENS Jody Egginton , Jacquie King F 02:11:34 +00:11:27 00:28:34 2nd 00:33:25 3rd 00:53:54 3rd 00:15:41 2nd  
4th 113 BADGER BANDITS Lyndal Hayward , Bethany Bell F 02:36:56 +00:36:49 00:32:04 4th 00:39:43 4th 01:08:34 4th 00:16:35 3rd  
5th 116 REGRETTING IT ALREADY Chloe Rich , Corrine De Mestre F 03:35:21 +01:35:14 00:33:50 7th 00:48:35 6th 01:24:57 6th 00:17:59 6th 00:30:00
6th 114 GIRLS GONE WILD Jutta Jakob , Harriet Cotton F 03:47:32 +01:47:25 00:32:12 5th 00:46:28 5th 01:12:01 5th 00:16:51 4th 01:00:00
7th 112 2 AMIGOS Kristina Misevska , Deanna Zulumovski F 05:15:18 +03:15:11 00:33:40 6th 00:54:05 7th 01:28:48 7th 00:18:45 7th 02:00:00

M

Pos No. Name Team Category Time Behind Kayak Run 1 Bike Run 2 Penalty
1st 126 OLD'N'NEW Jim Davies , Jason Davies M 01:57:02   00:29:18 5th 00:25:35 1st 00:50:01 4th 00:12:08 3rd  
2nd 125 DON'T MAKE ME RUN Wade Lavers , Jon Thorpe M 02:00:59 +00:03:57 00:24:22 1st 00:37:42 5th 00:43:10 1st 00:15:45 4th  
3rd 127 I don't really care Simon Christie , Bryn Christie M 02:01:58 +00:04:56 00:29:55 6th 00:30:34 2nd 00:45:21 2nd 00:16:08 7th  
4th 120 FLYIN Lucas O'Connor , Rob O'Connor M 02:05:20 +00:08:18 00:28:22 4th 00:32:58 3rd 00:53:16 5th 00:10:44 2nd  
5th 123 PAUL AND PAUL Paul Hammond , Paul Coleman M 02:13:30 +00:16:28 00:30:52 7th 00:40:54 7th 00:45:45 3rd 00:15:59 6th  
6th 105 M&M Ryan Mara , Mohamad Mohamad M 02:13:35 +00:16:33 00:25:34 2nd 00:37:03 4th 01:01:30 7th 00:09:28 1st  
7th 122 HANDY HEALEYS Tod Healey , Ty Healey M 02:24:00 +00:26:58 00:28:20 3rd 00:39:52 6th 00:59:59 6th 00:15:49 5th  
8th 121 GREEN SHOOTS Nicolas Bladergroen , Dylan Bladergroen M 03:34:45 +01:37:43 00:35:54 8th 01:06:13 8th 01:25:43 8th 00:26:55 8th  

MX

Pos No. Name Team Category Time Behind Kayak Run 1 Bike Run 2 Penalty
1st 107 PRIDLIOTT'S EPIC ADVENTURE RACE TEAM Leanne Elliott , Matt Pridham MX 01:54:17   00:25:07 3rd 00:35:23 3rd 00:42:06 2nd 00:11:41 2nd  
2nd 111 TWO DANES John Wurtz , Susanne Wurtz MX 01:58:45 +00:04:28 00:27:24 9th 00:35:09 2nd 00:39:57 1st 00:16:15 11th  
3rd 128 SELF TITLED Alexander Quilliam-Kennedy , Amber Ross MX 01:59:34 +00:05:17 00:26:18 7th 00:27:29 1st 00:51:45 3rd 00:14:02 6th  
4th 104 FLYOUT Jack Dabrowski , Kat Simms MX 02:05:42 +00:11:25 00:24:52 2nd 00:35:56 4th 00:54:03 5th 00:10:51 1st  
5th 108 TEAM BLAIR Martina Blair , Peter Blair MX 02:09:21 +00:15:04 00:23:38 1st 00:36:48 6th 00:55:15 6th 00:13:40 5th  
6th 109 THE MACHINES Tom Pat , Estelle Pauvre MX 02:28:33 +00:34:16 00:25:29 4th 00:41:41 7th 01:06:21 10th 00:15:02 8th  
7th 101 BOSS TEACHERS Beth Middleton , David Bernays MX 02:29:27 +00:35:10 00:30:00 10th 00:45:39 8th 00:58:17 7th 00:15:31 9th  
8th 100 BEGINNER BROWNS Audrey Brown , Trent Brown MX 02:32:13 +00:37:56 00:26:01 6th 00:46:44 9th 01:03:55 9th 00:15:33 10th  
9th 110 TSQUARED Terry Kew , Tayla Kew MX 02:32:36 +00:38:19 00:25:32 5th 00:48:51 10th 01:03:38 8th 00:14:35 7th  
10th 102 BOYD Julie Chaise , Adam Bosnjakovic MX 02:38:06 +00:43:49 00:26:59 8th 00:36:45 5th 00:52:26 4th 00:11:56 3rd 00:30:00
11th 124 MUMANDTWEEN Neasa Power , Cillian Barriscale MX 03:47:27 +01:53:10         01:13:33 11th 00:12:19 4th 01:00:00